B i u l e t y n

Galeria

Statystyka

A n k i e t y

Informacja o projekcie współpracy Polski i Ukrainy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
wtorek, 28 października 2014 09:44

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” wspólnie z Gminą Jeżowe zakończyła najważniejszy etap projektu współpracy Polski i Ukrainy pn.: „Razem młodzi przyjaciele” . finansowanego przez Polskie Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podczas tygodniowej wizyty 35 osobowa grupa gości z Ukrainy brała intensywny udział w warsztatach, spotkaniach i konferencji. Goście z Ukrainy mogli zapoznać się z efektami programu LEADER i działaniami niżańskich organizacji pozarządowych. Podczas trzydniowych warsztatów młodzież ukraińska i polska wspólnie pod okiem ekspertów z Polski opracowywała strategię współpracy organizacji społecznych z zaprzyjaźnionych regionów.

Poprawiony: wtorek, 28 października 2014 21:30
Więcej…
 
LGD w TVP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
wtorek, 28 października 2014 09:39

LGD Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej" w cyklu programu "LIDER", którego autorem jest Telewizja Polska.

Zapraszamy do obejrzenia programu. "LIDER" 22.10.2014"

Poprawiony: wtorek, 28 października 2014 09:43
 
Dni Fotografii Przyrodniczej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
środa, 27 sierpnia 2014 11:40

Stowarzyszenie Przyjaciół Państwa Jarocin oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Jarocinie zaprasza miłośników fotografowania na imprezę „Dni Fotografii Przyrodniczej Ziemi Niżańskiej”, objętą patronatem przez Związek Polskich Fotografów Przyrody – Odział Roztoczańsko Podkarpacki i  Stalowowolskie Stowarzyszenie Fotograficzne „Animus”. Impreza składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to spotkanie fotografów, podczas którego zaplanowano wernisaż wystawy laureatów ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Latające cuda natury”, autorski pokaz fotografii znanego fotografa oraz bankiet. Druga część to dwudniowy plener fotograficzny pod hasłem „Woda? Naturalnie!”. Zadaniem uczestników pleneru będzie sfotografowanie w ciekawy sposób przyrody znajdującej się w otoczeniu rzeki Gilówka, Bukowa i licznych zbiorników wodnych, znajdujących się na terenie gminy Jarocin.

Poprawiony: środa, 27 sierpnia 2014 12:05
Więcej…
 
Startuje nabór wniosków na dotacje w ramach projektu „AKADEMIA AKTYWNYCH OBYWATELI - PODKARPACKIE INICJATYWY LOKALNE” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster   
środa, 30 lipca 2014 10:03

Rusza nabór wniosków w konkursie grantowym, organizowanym w ramach projektu - „Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”, w którym młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i grupy samopomocowe z województwa podkarpackiego, mają szansę na pozyskanie od 2.000 zł do 5.000 zł na realizację inicjatyw wpisujących się w sferę działalności pożytku publicznego. Łączna pula środków, która zostanie przekazana na inicjatywy lokalne, wynosi ponad 1,5 mln z czego w 2014 roku, przekazanych zostanie ponad 0,5 mln zł.

Nabór wniosków trwa do 20-go sierpnia 2014 roku.

Projekt „Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne” jest realizowany w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020, nadzorowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, którego cele są ze sobą spójne - realizacja założonych działań na terenie województwa podkarpackiego ma wpłynąć na zwiększenie ilości inicjatyw oddolnych, wzrost liczby obywateli angażujących się w działania organizacji pozarządowych i inicjatywy lokalne, wzrost partycypacji obywateli w sprawach publicznych oraz wzmocnienie potencjału III sektora.

W ramach projektu przewiduje się dofinansowanie pomysłów i inicjatyw, które realizowane będą w zgodności z zadaniami pożytku publicznego. O pozyskanie dotacji mogą ubiegać się młode organizacje pozarządowe działające nie dłużej niż 18 miesięcy i których budżet za ostatnie 12 miesięcy nie przekracza 25 tys. zł, grupy nieformalne oraz grupy samopomocowe składające się z minimum trzech osób, które podejmą wspólny wysiłek, aby ich społeczność się rozwijała, aktywizowała i wzmacniała. Projekt ma również wartość dodaną - „Poprzez realizację tzw. projektów małych, organizacje i osoby fizyczne powinny uczyć się, jak realizować projekty w przyszłości z większym budżetem” - komentuje Stanisław Baska - Prezes Fundacji Fundusz Lokalny SMK - jeden z operatorów projektu.

Poprawiony: środa, 30 lipca 2014 10:22
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 42
Obszar LSR