B i u l e t y n

Galeria

A n k i e t y

Zwycięzcy konkursu z wizytą w Sejmie RP PDF Drukuj Email
czwartek, 12 września 2013 16:26

W dniu 11.09.2013 r. grupa laureatów konkursu „Bądź LEADERem wiedzy o Unii Europejskiej” organizowanego przez Zarząd Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy. Uczestnikami tego konkursu byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Niżańskiego. Wyjazd był nagrodą za udział w wspomnianym konkursie. W organizowanym wyjeździe uczestniczyło 14 osób. Grupa wspólnie z osobami koordynującymi wyjazd Panem Robertem Bednarzem (sekretarz LGD) oraz Panem Adamem Machem (przedstawiciel posła S. Ożoga) udała się do Warszawy.

Podkreślić należy, iż całość wyjazdu została sfinansowana przez Pana Stanisława Ożoga - posła na Sejm RP.

 

Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Sejmie RP połączona ze zwiedzaniem Sejmu oraz spotkaniem z parlamentarzystami. Podczas wizyty w Sejmie RP młodzież miała możliwość wysłuchania prelekcji na temat historii i funkcjonowania Sejmu i Senatu oraz zwiedzenia niektórych miejsc w Sejmie.

Po Sejmie uczestników wyjazdu oprowadzał oczywiście Pan poseł Stanisław Ożóg, który opowiadał o pracy posła, a przede wszystkim o odpowiedzialności jaka ciąży na parlamentarzystach. Należy zauważyć, że młodzież miała możliwość spotkania również innych parlamentarzystów: Zbigniew Chmielowiec, Zbigniew Kuźmiuk czy Jan Tomaszewski (legendarny bramkarz, który zatrzymał Anglię w 1973 r.).

Dużą atrakcją była możliwość obserwowania z galerii sejmu przemówień posłów podczas obrad sejmu.

Po wizycie wszyscy wspólnie udali się na obiad. Atrakcyjnym punktem wyjazdu była również wizyta w Centrum Nauki Kopernik, podkreślić należy, że dla młodzieży była to pierwsza wizyta w tym miejscu, co zresztą było nie małą gratką dla wielu z nich. Ostatnim punktem był spacer po Łazienkach Królewskich, letnia rezydencja króla Stanisława Augusta, Agrykoli oraz Starym Mieście (ograniczony częściowo przez rzęsisty deszcz). Pełni pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń uczestnicy wyjazdu wrócili do domu.

 
Obszar LSR
Statystyka

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj85
mod_vvisit_counterWczoraj222
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1237
mod_vvisit_counterMiniony tydzień1191
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2428
mod_vvisit_counterŁącznie1202123