B i u l e t y n

Galeria

A n k i e t y

Nabór wniosków - Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 października 2013 00:52

Zarząd Województwa Podkarpackiego informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich w zakresie operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania: „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, działającej na terenie gmin: Nisko, Rudnik nad Sanem, Harasiuki, Jarocin, Ulanów, Krzeszów, Jeżowe.

 

I. Termin składania wniosków: od 30 października 2013 roku do 14 listopada 2013 roku. O terminie złożenia wniosku decyduje data dostarczenia do Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”.

II. Miejsce składania wniosków: Biuro Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, ul. Rzeszowska 42, 37–400 Nisko, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30.

III. Tryb składania wniosków: kompletny wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy składać bezpośrednio w terminie i miejscu określonym w niniejszym ogłoszeniu.

IV. Wzór formularza wniosku o przyznanie pomocy oraz wzory wymaganych załączników dostępne są w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, al. Cieplińskiego 4, 35 - 010 Rzeszów, w biurze Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, ul. Rzeszowska 42, 37–400 Nisko oraz w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ul. Tadeusza Rejtana 36, 35–310 Rzeszów. Formularz wraz z niezbędnymi dokumentami dostępny jest również w wersji elektronicznej na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego www.prow.podkarpackie.pl, na stronie LGD Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” www.lgdnisko.pl oraz na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa www.arimr.gov.pl.

V. Kryteria wyboru operacji przez Lokalną Grupę Działania, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” określone w Lokalnej Strategii Rozwoju, w tym kryteria uzasadniające realizację operacji w ramach LSR oraz wykaz dokumentów niezbędnych do wyboru operacji przez LGD dostępne są w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, al. Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów oraz w biurze Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, ul. Rzeszowska 42, 37–400 Nisko. Dokumenty dostępne są również w wersji elektronicznej na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego www.prow.podkarpackie.pl, na stronie LGD Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” www.lgdnisko.pl oraz na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa www.arimr.gov.pl.

VI. Zakres tematyczny ogłoszonego naboru w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” obejmuje: stworzenie lub bezpośredni wpływ na utrzymanie miejsc pracy w sektorze turystycznym; rozszerzenie lub rozpoczęcie działalności w zakresie usług turystycznych; poprawę standardów świadczenia usług i ofert turystycznych; utworzenie nowych podmiotów lub modernizacja (rozbudowa) istniejącej infrastruktury dotyczącej wynajmowania miejsc noclegowych.

VII. Limit dostępnych środków na operacje z zakresu działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” w obecnym naborze wynosi 300 000,00 zł.

VIII. Minimalne wymagania: Do finansowania zostaną wybrane operacje, które otrzymają pozytywną ocenę pod względem zgodności z LSR, będą odpowiadały zakresowi tematycznemu ogłoszonego naboru, a także otrzymają największą liczbę punktów, do wysokości limitu środków przewidzianych do rozdysponowania w danym konkursie oraz spełnią minimalne wymagania niezbędne do wyboru operacji. Operacja zostanie uznana za spełniającą minimalne wymagania, jeżeli otrzyma co najmniej 30% punktów ogólnej sumy punktów możliwych do uzyskania w wyniku oceny według lokalnych kryteriów wyboru.

 
Obszar LSR
Statystyka

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj266
mod_vvisit_counterWczoraj257
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1486
mod_vvisit_counterMiniony tydzień1603
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2079
mod_vvisit_counterŁącznie1255976