UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

LGD

Grafika

NOWE KWALIFIKACJE W RAMACH BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ

 dla

CZŁONKÓW OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH Z POWIATU NIŻAŃSKIEGO

 

W ramach projektu „Niżański Uniwersytet Ludowy”  64 członków OSP podniesie swoje kwalifikacje w następującym zakresie:

 

sternik motorowodny  – 40 godz. /04 – 10.07.2022 w godz. 16.00 – 20.00 - teoria, 11 – 15.07.2022 – praktyka ustalana

indywidualnie, 16.07. 2022 – egzamin/ - dla 20 osób

kwalifikowana pierwsza pomoc – 64 godz. /2 – 3, 8 – 10, 16 – 17.07.2022 w godz. 8.00 – 18.00,

 17.07.2022  godz. 15.00 –  egzamin/ - dla 24 osób

operator pilarek spalinowych – 130 godz. /wrzesień – październik 2022, listopad - egzamin/ - dla 20 osób

 

Sposób rekrutacji:

wypełnioną kartę rekrutacyjną należy wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Miejsce szkolenia: Niżański Uniwersytet Ludowy, ul. Piaskowa 10, 37-400 Wolina

Szczegółowy terminarz szkoleń zostanie ustalony na spotkaniu organizacyjnym.

 

Realizator projektu: Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  - tel. 728 383 622

 

 

Projekt sfinansowano ze środków  Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu

Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020 - 2030

Grafika

Wczorajszy dzień zaowocował kilkoma ważnymi decyzjami podczas Walnego Zebrania Członków LGD.

Jedno wydarzenie było dla NAS szczególnie wyjątkowe. W imieniu wszystkich członków naszej organizacji zrzeszającej samorządy, przedsiębiorców i liderów działalności społecznej, mieliśmy okazję podziękować osobie dla nas bardzo ważnej, która współtworzyła naszą strukturę. Mowa o Pani Halinie Dudzic, która od początku istnienia LGD była naszym strażnikiem finansów i dobrym duchem całego zespołu.

16 lat wspólnej pracy zwieńczyła piękna inwestycja, czyli nasza nowa siedziba i nowy projekt „Niżański Uniwersytet Ludowy”.

Sukces to splot różnych sytuacji, w których odnajduje się grupa pracowitych, konsekwentnych, systematycznych i pozytywnie nastawionych do życia ludzi, takich jak Pani Halina.

 Jestem dumny, że stanowię cząstkę wyjątkowego zespołu ludzi pracujących w organizacjach pozarządowych, i że na swojej drodze spotkałem Panią Halinę.

W imieniu Zarządu LGD życzę Pani Halinie  realizacji kolejnych życiowych celów, a  ludziom „Trzeciego Sektora” życzę, aby w waszym otoczeniu pojawiały się takie osobowości jak Pani Halina, które sprawiają, że praca staje się pasją.

Prezes Zarządu 

Damian Zakrzewski

Grafika

Fundacja Bieszczadzka (Lider zadania) oraz Bieszczadzki Uniwersytet Ludowy (Partner zadania) i Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” (Partner zadania) we współpracy z Biurem Programu Korpus Solidarności Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ogłasza nabór wniosków w Konkursie „Mini granty na inicjatywy wolontariackie Korpusu Solidarności” dla wolontariuszy posiadających aktywne konto w Systemie Obsługi Wolontariatu, Korpusu Solidarności  z województwa podkarpackiego, w ramach których można uzyskać dofinansowanie w wysokości do 1.000 zł.

DLA KOGO?

Zapraszamy do składania aplikacji wolontariuszy, którzy potrzebują wsparcia inicjatyw wolontariackich mających na celu rozwój społeczności lokalnych na terenie województwa podkarpackiego. W ramach Konkursu dofinansowane mogą być inicjatywy wynikające z potrzeb społeczności lokalnej, zmierzające do rozwiązania problemu dotyczącego tej społeczności lub pobudzenia aktywności lokalnej, w wysokości maksymalnie 1.000 zł.

CELE KONKURSU:

Celem Konkursu jest wyłonienie autorskich projektów realizowanych przez wolontariuszy na rzecz rozwoju społeczności lokalnych oraz wzmacniania inicjatyw wolontariackich na terenie województwa podkarpackiego. Dzięki możliwości zdobycia dodatkowych środków na ważne i potrzebne działania, wolontariusze stają przed szansą realizacji działań na rzecz wybranych przez siebie środowisk, celów, grup społecznych itp. oraz zdobycia nowych kompetencji oraz doświadczeń. Cele szczegółowe to:

  1. rozwój społeczności lokalnych oraz wzmacnianie inicjatyw wolontariackich na terenie województwa podkarpackiego.
  2. promocja idei Korpusu Solidarności i podjęcia aktywności wolontarystycznej.

TERMIN:

 Wnioski można składać do 27 czerwca 2022 r.

JAK APLIKOWAĆ?

Formularze zgłoszeniowe można składać: elektronicznie, wysyłając na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . W przypadku problemów technicznych prosimy o kontakt z Operatorem.

 

UWAGA! Osoby biorące udział w konkursie, zobowiązane są do posiadania aktywnego konta w Systemie Obsługi Wolontariatu (https://www.korpussolidarnosci.gov.pl/uzytkownicy/register.html), czyli posiadać na swoim profilu aktualną ofertę pomocy i / lub udokumentowane godziny wolontariatu z bieżącego lub poprzedniego miesiąca.

 

Życzymy powodzenia!

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony http://fundacjabieszczadzka.org/

 

Formularz zgłoszeniowy
Regulamin konkursu

W związku z potrzebą aktualizacji Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego PROW na lata 2014 - 2020,  w ramach której planuje się zmiany budżetu LSR, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” rozpoczyna proces konsultacji społecznych mających na celu dokonanie zmian w wyżej przywołanym dokumencie.

Propozycja zmian Lokalnej Strategii Rozwoju przygotowana przez Zarząd LGD zakłada ulokowanie oszczędności powstałych z przeliczenia różnicy kursowej w walucie euro w ramach następujących przedsięwzięć:

Przedsięwzięcie 2.2.3 Zachowanie „ginących zawodów”
Przedsięwzięcie 2.3.1 Rozwój infrastruktury rekreacyjnej i wypoczynkowej
Przedsięwzięcie 3.1.1 Wsparcie przedsiębiorczości poprzez dotacje inwestycyjne

Zgodnie z „Procedurą aktualizacji LSR” możliwość składania uwag, wniosków i propozycji zmian w zapisach LSR mają wszyscy członkowie LGD, jej organy, jak również mieszkańcy naszego obszaru. Wobec powyższego zwracamy się do Państwa z prośbą o zgłaszanie swoich uwag na „Formularzu aktualizacji LSR” w terminie do dnia 13 czerwca 2022 roku.

Formularz z proponowanymi zmianami należy przesłać na adres e–mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub złożyć osobiście w Biurze LGD - Wolina, ul. Piaskowa 10, 37 – 400 Nisko.

Formularz aktualizacji

Projekt zmian

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie „Wsparcie kosztów bieżących i aktywizacji”                                 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

                                                                                                                                       

Lokalna Grupa Działania
Stowarzyszenie 
"Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej"

Wolina, ul. Piaskowa 10
37-400 Nisko, 
woj. podkarpackie
tel. 573 307 636
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Search