UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Kwalifikacje dla OSP

FIO 2010 - „Wykwalifikowany strażak ochotnik gwarancją bezpieczeństwa w powiecie niżańskim”

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” w okresie od 01.08.2010 r. do 31.12.2010 r. realizowała projekt pn.: „Wykwalifikowany strażak ochotnik gwarancja bezpieczeństwa w powiecie niżańskim”, który współfinansowany był ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Kwota projektu wynosiła 42 732, 95, natomiast kwota dotacji opiewała na 35 312, 95 zł. Celem projektu był rozwój jednostek OSP z terenu powiatu niżańskiego poprzez wyposażenie 60 członków OSP w umiejętności praktyczne i wiedzę z zakresu zarządzania jednostką, obsługi jachtów motorowych, kwalifikowanej I pomocy oraz kierowanie ruchem drogowym i zabezpieczania miejsca zdarzenia. Adresatami projektu byli członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu niżańskiego.

W ramach realizacji projektu zorganizowane i przeprowadzone zostały bezpłatne kursy i szkolenia: kurs na sternika motorowodnego – 30 godzin dla 15 osobowej grupy zakończony wydaniem patentu, kurs z zakresu kwalifikowanej I pomocy – 64 godzin dla 10 osobowej grupy zakończony wydaniem certyfikatu, szkolenie z zakresu kierowania ruchem drogowym – 12 godzin dla 15 osobowej grupy zakończone wydaniem zaświadczenia, szkolenie z zakresu zarządzania organizacją oraz pozyskiwania środków na działalność statutową – 8 godzin dla 20 osobowej grupy zakończone wydaniem zaświadczenia. Przeszkoliliśmy łącznie 60 osób. Projekt realizowany był w partnerstwie. Partnerem formalnym projektu była OSP w Rudniku nas Sanem oraz OSP w Zarzeczu. Jednostki partnerskie aktywnie uczestniczyły przy tworzeniu projektu, jak również w każdym etapie realizacji projektu. Projekt czerpał z doświadczenia LGD: bazował na dotychczas wypracowanych procedurach, wiedzy, umiejętnościach oraz wykorzystywał istniejącą sieć kontaktów. Na zakończenie realizacji projektu wydany został folder podsumowujący, który zawiera informacje na temat działań podejmowanych w projekcie.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie „Wsparcie kosztów bieżących i aktywizacji”                                 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

                                                                                                                                       

Lokalna Grupa Działania
Stowarzyszenie 
"Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej"

Wolina, ul. Piaskowa 10
37-400 Nisko, 
woj. podkarpackie
tel. 573 307 636
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Search